  • MR4020M24B1-RSR
MR4020M24B1-RSR
advertisement
Manufacturer No:
MR4020M24B1-RSR
HK JDW NO:
528-MR4020M24B1-RSR
Package:
Datasheet:
MR4020M24B1-RSR
Description:
FAN AXIAL 40X20MM 24VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
MR4020M24B1-RSR
  • Size / Dimension
    Square - 40mm Lx40mm H
  • Feature
    Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.050A
  • RPM
    8000 RPM
  • Air Flow
    11.5 CFM (0.322m3/min)
  • Noise
    29.8 dB(A)
  • Static Pressure
    0.240 in H2O (59.8 Pa)