  • MR8025L12B2-FSR
MR8025L12B2-FSR
advertisement
Manufacturer No:
MR8025L12B2-FSR
HK JDW NO:
528-MR8025L12B2-FSR
Package:
Datasheet:
MR8025L12B2-FSR
Description:
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
MR8025L12B2-FSR
  • Weight
    0.119lb 53.98g
  • Series
    MR8025
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Feature
    Auto Restart, Locked Rotor Sensor
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.200A
  • RPM
    3000 RPM
  • Air Flow
    44.0 CFM (1.23m3/min)
  • Noise
    31.5 dB(A)
  • Static Pressure
    0.150 in H2O (37.3 Pa)