  • MRA-104R300FE12
MRA-104R300FE12
advertisement
Manufacturer No:
MRA-104R300FE12
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MRA-104R300FE12
Package:
Conformal
Datasheet:
MRA-104R300FE12
Description:
Through Hole 4.3Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MRA-104R300FE12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    4.3Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    7W
  • Diameter
    7.92mm
  • Length
    24.76mm