  • MRF6S21190HR3
MRF6S21190HR3
advertisement
Manufacturer No:
MRF6S21190HR3
HK JDW NO:
318-MRF6S21190HR3
Package:
NI-880
Datasheet:
MRF6S21190HR3
Description:
FET RF 68V 2.17GHZ NI880
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MRF6S21190HR3
  • Package / Case
    NI-880
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Voltage - Rated
    68V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Frequency
    2.11GHz~2.17GHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    MRF6S21190
  • Current - Test
    1.6A
  • Gain
    16dB
  • Power - Output
    54W
  • Voltage - Test
    28V