  • MRS25000C6343FCT00
MRS25000C6343FCT00
advertisement
Manufacturer No:
MRS25000C6343FCT00
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MRS25000C6343FCT00
Package:
Conformal
Description:
634kOhm, Metal Film, Thin Film,
Step5Bar-code shipping tag
MRS25000C6343FCT00
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    Conformal
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    634kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film, Thin Film
  • Voltage - Rated
    350V
  • Power Rating
    600mW
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Voltage - Rated AC
    350V
  • Lead Length
    26mm
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    6.5mm
  • Width
    2.5mm