  • MRX-002-433DR-B
MRX-002-433DR-B
advertisement
Manufacturer No:
MRX-002-433DR-B
HK JDW NO:
11877-MRX-002-433DR-B
Purchasing and Inquiry
MRX-002-433DR-B Overview
MRX-002-433DR-B Features
Module package
Minimum of 0°C°C
MRX-002-433DR-B Applications
There are a lot of Radios MRX-002-433DR-B RF Transmitter applications.
  • Wireless communications
  • Radio communication equipment
  • UMTS
  • Low Bitrate ISM-band Communication Systems
  • Optical transmission devices
  • Test Equipment
  • Intermediate frequency (IF)
  • Measuring instruments
  • Cellular infrastructure
  • Small aperture terminals (VSATs)
Step5Bar-code shipping tag
MRX-002-433DR-B
  • Number of Pins
    18
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Frequency
    433MHz
  • Nominal Supply Current
    3mA
  • Data Rate
    10 kbps
  • Current - Receiving
    2mA
  • Sensitivity (dBm)
    -95 dBm
  • Length
    22.9mm
  • Width
    17.8mm