  • MS2507H12B2-RSR
MS2507H12B2-RSR
advertisement
Manufacturer No:
MS2507H12B2-RSR
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
HK JDW NO:
528-MS2507H12B2-RSR
Package:
Datasheet:
MS2507H12B2-RSR
Description:
FAN AXIAL 25X7.4MM BALL 12VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MS2507H12B2-RSR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Weight
    0.011lb 4.99g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Series
    MS2507
  • Size / Dimension
    Square - 25mm Lx25mm H
  • Feature
    Locked Rotor Sensor
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.100A
  • Approval Agency
    CE, cUL, TUV, UL
  • RPM
    14000 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    1.9 CFM (0.053m3/min)
  • Noise
    28.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.150 in H2O (37.3 Pa)