  • MSAD60-08
MSAD60-08
advertisement
Manufacturer No:
MSAD60-08
HK JDW NO:
523-MSAD60-08
Package:
D1
Datasheet:
MSAD60-08
Step5Bar-code shipping tag
MSAD60-08
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to MSAD60-08.
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Published
    2011
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    UL RECOGNIZED
  • HTS Code
  • Subcategory
    Rectifier Diodes
  • Speed
    Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Standard
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    5mA @ 800V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.3V @ 200A
  • Forward Current
    60A
  • Forward Voltage
    1.3V
  • Max Reverse Voltage (DC)
    800V
  • Average Rectified Current
    60A
  • Peak Reverse Current
    5mA
  • Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm)
    800V