  • MXLP4KE150A
MXLP4KE150A
advertisement
Manufacturer No:
MXLP4KE150A
HK JDW NO:
523-MXLP4KE150A
Step5Bar-code shipping tag
MXLP4KE150A
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
    1
  • Element Configuration
  • Voltage - Breakdown (Min)
    143V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Clamping Voltage
    207V
  • Peak Pulse Current
    1.95A
  • Reverse Standoff Voltage
    128V
  • Peak Pulse Power
    400W
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    150V