  • MXRT100KP64A
MXRT100KP64A
advertisement
Manufacturer No:
MXRT100KP64A
HK JDW NO:
523-MXRT100KP64A
Step5Bar-code shipping tag
MXRT100KP64A
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Voltage - Breakdown (Min)
    71.1V
  • Power - Peak Pulse
    100000W 100kW
  • Clamping Voltage
    126V
  • Peak Pulse Current
    795A
  • Reverse Standoff Voltage
    64V
  • Peak Pulse Power
    100kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    5mA