  • NACVF3R3M450V10X18TR13T2F
NACVF3R3M450V10X18TR13T2F
advertisement
Manufacturer No:
NACVF3R3M450V10X18TR13T2F
HK JDW NO:
10881-NACVF3R3M450V10X18TR13T2F
Package:
Description:
3.3μF Capacitor 20% Tape & Reel 41mA
Step5Bar-code shipping tag
NACVF3R3M450V10X18TR13T2F
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    FLAT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2010
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    121Ohm
  • Size Code
    4141
  • Voltage
    450V
  • Leakage Current
    0.0991mA
  • Ripple Current
    41mA
  • Tan Delta
    0.24
  • Diameter
    10mm
  • Height
    18mm
  • Length
    11.6mm
  • Width
    10.3mm