  • NACZ151M16V6.3X8TR13F
NACZ151M16V6.3X8TR13F
advertisement
Manufacturer No:
NACZ151M16V6.3X8TR13F
HK JDW NO:
10881-NACZ151M16V6.3X8TR13F
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
150μF Capacitor 20% Tape & Reel 280mA Aluminum
Quantity:
In Stock : 8000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
NACZ151M16V6.3X8TR13F
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    150μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    340mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Size Code
    2626
  • Leakage Current
    0.024mA
  • Ripple Current
    280mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Tan Delta
    0.16
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    8mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    6.6mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Aluminum
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%