  • NAH-16-222
NAH-16-222
advertisement
Manufacturer No:
NAH-16-222
HK JDW NO:
165-NAH-16-222
Package:
Datasheet:
NAH-16-222
Description:
Power Line Filters AC 1-250 / DC250 16A 0.25 mA/ 0.5 mA max
Step5Bar-code shipping tag
NAH-16-222
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
    General Purpose
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Current Rating
    16A
  • Frequency
    1MHz
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Leakage Current
    25mA
  • High Pot
    2500 V
  • Height
    41mm
  • Length
    92mm