  • NAM-16-331
NAM-16-331
advertisement
Manufacturer No:
NAM-16-331
HK JDW NO:
165-NAM-16-331
Package:
Datasheet:
NAM-16-331
Description:
Power Line Filters AC 1-250 / DC250 16A 37.5 uA/ 75 uA max
Step5Bar-code shipping tag
NAM-16-331
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2006
  • Series
    NAM
  • Pbfree Code
    yes
    General Purpose
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    16A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    cURus, VDE
  • Physical Dimension
    L92.0XB53.0XH41.0 (mm)/L3.622XB2.087XH1.614 (inch)
  • Operating Frequency
    60Hz Hz
  • Leakage Current
    37.5μA
  • Filter Type
    Single Phase
  • High Pot
    2500 V
  • Height
    41mm
  • Length
    92mm