  • NE123W-04
NE123W-04
advertisement
Manufacturer No:
NE123W-04
Manufacturer:
Peerless by Tymphany
HK JDW NO:
603-NE123W-04
Package:
Datasheet:
Description:
SPEAKER 4OHM 35W TOP PORT 87.6DB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NE123W-04
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to NE123W-04.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Shape
    Round
  • Material - Cone
    Paper
  • Material - Magnet
    Nd-Fe-B
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2017
  • Series
    NE
  • Size / Dimension
    4.843Dia 123.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Terminal Block
  • Type
    Tweeter
  • Technology
    Magnetic
  • Impedance
    4.15Ohms
  • Frequency - Self Resonant
    156.35Hz
  • Frequency Range
    60Hz~8kHz
  • Power - Rated
    35W
  • Port Location
    Top
  • Efficiency - dBA
    84.90
  • Efficiency - Type
    Half Space Sensitivity
  • Efficiency - Testing
    1W/1M
  • Height Seated (Max)
    2.624 66.65mm