  • NGTG50N60FLWG
NGTG50N60FLWG
advertisement
Manufacturer No:
NGTG50N60FLWG
Manufacturer:
Rochester Electronics
HK JDW NO:
699-NGTG50N60FLWG
Datasheet:
NGTG50N60FLWG
Description:
IGBT, 100A, 600V, N-CHANNEL
Step5Bar-code shipping tag
NGTG50N60FLWG
    TO-247-3
  • Supplier Device Package
    TO-247
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Input Type
    Standard
  • Power - Max
    223W
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    600V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    100A
  • Test Condition
    400V, 50A, 10Ohm, 15V
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    1.9V @ 15V, 50A
  • IGBT Type
    Trench
  • Gate Charge
    310nC
  • Current - Collector Pulsed (Icm)
    200A
  • Td (on/off) @ 25°C