  • NKN200FR-73-2R3
NKN200FR-73-2R3
advertisement
Manufacturer No:
NKN200FR-73-2R3
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-NKN200FR-73-2R3
Package:
Axial
Datasheet:
NKN200FR-73-2R3
Description:
2.3Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NKN200FR-73-2R3
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NKN
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.209Diax0.610L 5.30mmx15.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Non-Inductive, Safety
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    2.3Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Max Power Dissipation
    2W