  • NKN3WSFR-73-15R
NKN3WSFR-73-15R
advertisement
Manufacturer No:
NKN3WSFR-73-15R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-NKN3WSFR-73-15R
Package:
Axial
Datasheet:
NKN3WSFR-73-15R
Description:
15Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NKN3WSFR-73-15R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Series
    NKN
  • Size / Dimension
    0.209Diax0.610L 5.30mmx15.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Non-Inductive, Safety
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    15Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Max Power Dissipation
    3W
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C