  • NLCV32T-1R5M-EFD
NLCV32T-1R5M-EFD
advertisement
Manufacturer No:
NLCV32T-1R5M-EFD
HK JDW NO:
769-NLCV32T-1R5M-EFD
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
NLCV32T-1R5M-EFD
Description:
FIXED IND 1.5UH 830MA 143 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
NLCV32T-1R5M-EFD
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    L BEND
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2010
  • Series
    NLCV-EFD
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Packing Method
    TR, Blister Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    830mA
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    143mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    80MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    10 @ 7.96MHz
  • Case/Size Code
    1310
  • Rated Current-Max
    0.83A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Special Feature
    DC RESISTANCE IS MEASURED AT 30% TOLERANCE
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm