  • NLCV32T-2R2M-PFR
NLCV32T-2R2M-PFR
advertisement
Manufacturer No:
NLCV32T-2R2M-PFR
HK JDW NO:
769-NLCV32T-2R2M-PFR
Datasheet:
NLCV32T-2R2M-PFR
Description:
Fixed Inductors 2.2uH 20%
Step5Bar-code shipping tag
NLCV32T-2R2M-PFR
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    15.989131mg
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2011
  • Series
    NLCV-PF
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.7mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    1.2A
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    138mOhm Max
  • Max DC Current
    1.2A
  • Frequency - Self Resonant
    68MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Q @ Freq
    15 @ 7.96MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    15
  • Q Factor
    15
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Height
    2.1844mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm