  • NLV32T-221J-PF
NLV32T-221J-PF
advertisement
Manufacturer No:
NLV32T-221J-PF
HK JDW NO:
769-NLV32T-221J-PF
Datasheet:
NLV32T-221J-PF
Description:
FIXED IND 220UH 50MA 21 OHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
NLV32T-221J-PF
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    50.008559mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2001
  • Series
    NLV-PF
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    Wirewound
  • Resistance
    21Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.7mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    50mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    220μH
  • Test Frequency
    796kHz
  • DC Resistance (DCR)
    21Ohm Max
  • Max DC Current
    50mA
  • Frequency - Self Resonant
    7MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    20 @ 796kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Q Factor
    20
  • Inductance Tolerance
    5%
  • DC Current
    50mA
  • Height
    2.1844mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm