  • NRC02F2491TRF
NRC02F2491TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC02F2491TRF
HK JDW NO:
10881-NRC02F2491TRF
Description:
FIXED RESISTOR Thick Film, 2.49kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 5
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
NRC02F2491TRF
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    250 ppm/°C
  • Resistance
    2.49kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W