  • NRC06F3R30TRF
NRC06F3R30TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC06F3R30TRF
HK JDW NO:
10881-NRC06F3R30TRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 3.3Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
NRC06F3R30TRF
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    400 ppm/°C
  • Resistance
    3.3Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Depth
    800μm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    1.6mm