  • NRE-S2R2M63V4X7F
NRE-S2R2M63V4X7F
advertisement
Manufacturer No:
NRE-S2R2M63V4X7F
HK JDW NO:
10881-NRE-S2R2M63V4X7F
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
2.2μF Capacitor 20% 17mA 1.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRE-S2R2M63V4X7F
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Packing Method
    Bulk
  • Lead Pitch
    1.5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60.4Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Lead Diameter
    450 μm
  • Ripple Current
    17mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Diameter
    4mm
  • Height
    7mm