  • NRSN04I4J102TRF
NRSN04I4J102TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRSN04I4J102TRF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NRSN04I4J102TRF
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 8000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NRSN04I4J102TRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    Concave
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Depth
    1mm
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.0625W
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    25V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Number of Resistors
    4
  • Element Power Dissipation
    0.0625W
  • Network Type
    ISOLATED
  • Length
    2mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%