  • NS12565T100MNV
NS12565T100MNV
advertisement
Manufacturer No:
NS12565T100MNV
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-NS12565T100MNV
Package:
Nonstandard
Datasheet:
NS12565T100MNV
Description:
FIXED IND 10UH 4.75A 23.88 MOHM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NS12565T100MNV
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NS
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    12.5mm
  • Current Rating
    4.75A
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    23.88mOhm Max
  • Max DC Current
    6A
  • Frequency - Self Resonant
    15.8MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    6A
  • Height
    6.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.270 6.85mm