  • NSM4124FT51R1
NSM4124FT51R1
advertisement
Manufacturer No:
NSM4124FT51R1
HK JDW NO:
762-NSM4124FT51R1
Package:
4124 J-Lead
Datasheet:
NSM4124FT51R1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NSM4124FT51R1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Package / Case
    4124 J-Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SM
  • Size / Dimension
    0.410Lx0.240W 10.41mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    51.1Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    2W
  • Packing Method
    TR, Plastic, 13 Inch
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Working Voltage
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm