  • NTR04F36R5CTRF
NTR04F36R5CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR04F36R5CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR04F36R5CTRF
Datasheet:
NTR04F36R5CTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 36.5Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR04F36R5CTRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    36.5Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
  • Power Rating
    62.5mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    25V
  • Rated Temperature
    70°C