  • NTR06B6491CTRF
NTR06B6491CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR06B6491CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR06B6491CTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 6.49kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR06B6491CTRF
    Select All
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    6.49kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    62.5mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C