  • NTR06B9312CTRF
NTR06B9312CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR06B9312CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR06B9312CTRF
Datasheet:
NTR06B9312CTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 93.1kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR06B9312CTRF
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0603
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    93.1kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    62.5mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Depth
    800μm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    1.55mm