  • NTR12D19R1DTRF
NTR12D19R1DTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR12D19R1DTRF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NTR12D19R1DTRF
Package:
1206
Datasheet:
NTR12D19R1DTRF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NTR12D19R1DTRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    1206
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    19.1Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C