  • NTR25B3242CTRF
NTR25B3242CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR25B3242CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR25B3242CTRF
Package:
2010
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 32.4kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR25B3242CTRF
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    32.4kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C