  • RNCF0805BTC619R
RNCF0805BTC619R
advertisement
Manufacturer No:
RNCF0805BTC619R
HK JDW NO:
762-RNCF0805BTC619R
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
RNCF0805BTC619R
Description:
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 619Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCF0805BTC619R
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    619Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    100mW
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm