  • NY449902FR26
NY449902FR26
advertisement
Manufacturer No:
NY449902FR26
Manufacturer:
Vishay / Sfernice
HK JDW NO:
875-NY449902FR26
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 499kOhm, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NY449902FR26
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    499kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Additional Feature
    PRECISION, RATED AC VOLTAGE: 350V
  • Packing Method
    TR, 11 INCH
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    CECC40101
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Rated Temperature
    70°C
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    6.2mm