  • OA172AP-11-3TB
OA172AP-11-3TB
advertisement
Manufacturer No:
OA172AP-11-3TB
HK JDW NO:
594-OA172AP-11-3TB
Datasheet:
OA172AP-11-3TB
Description:
FAN AXIAL 172X50.8MM 115VAC TERM
Step5Bar-code shipping tag
OA172AP-11-3TB
  • Voltage Range
    80V~130VAC
  • Static Pressure
    0.430 in H2O (107.1 Pa)
  • Height
    150mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40~158°F -40°C~70°C
  • Published
    2008
  • Series
    OA172AP
  • Size / Dimension
    Rectangular/Rounded - 172mm Lx150mm H
  • Termination
    2 Terminals
  • Power (Watts)
    16.00W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Power Rating
    16W
  • Max Power Dissipation
    16W
  • Approval Agency
    cURus, TUV
  • Operating Supply Voltage
    115V
  • Lifetime @ Temp
    60000 Hrs @ 40°C