  • OA172EC-11-1TB
OA172EC-11-1TB
advertisement
Manufacturer No:
OA172EC-11-1TB
HK JDW NO:
594-OA172EC-11-1TB
Package:
Datasheet:
OA172EC-11-1TB
Description:
FAN EC 172X150X51MM 115VAC 220 C
Step5Bar-code shipping tag
OA172EC-11-1TB
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Weight
    1.543lb 700.0g
  • Operating Temperature
    -4~158°F -20°C~70°C
  • Series
    OA172EC
  • Size / Dimension
    Rectangular/Rounded - 172mm Lx150mm H
  • Feature
    Electronic Commutation (EC), Thermal Overload Protector (TOP)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    2 Terminals
  • Power (Watts)
    15.00W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.230A
  • Approval Agency
    CE, cURus, UR
  • Lifetime @ Temp
    50000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    3000 RPM
  • Air Flow
    220.0 CFM (6.16m3/min)
  • Noise
    57.0 dB(A)
  • Voltage Range
    103V~127VAC
  • Static Pressure
    0.620 in H2O (154.4 Pa)