  • OAR3R015FLF
OAR3R015FLF
advertisement
Manufacturer No:
OAR3R015FLF
Manufacturer:
TT Electronics/IRC
HK JDW NO:
850-OAR3R015FLF
Package:
Radial
Datasheet:
OAR3R015FLF
Description:
15mOhms, 3W, Metal Element,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OAR3R015FLF
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    OAR
  • Size / Dimension
    0.600Lx0.065W 15.24mmx1.65mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    15mOhms
  • Composition
    Metal Element
  • Power (Watts)
    3W
  • Height Seated (Max)
    0.921 23.40mm