  • SQP20AJB-0R62
SQP20AJB-0R62
advertisement
Manufacturer No:
SQP20AJB-0R62
HK JDW NO:
898-SQP20AJB-0R62
Datasheet:
SQP20AJB-0R62
Description:
620mOhm, 20W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
SQP20AJB-0R62
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    620mOhm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    20W