  • OARS1R015F
OARS1R015F
advertisement
Manufacturer No:
OARS1R015F
Manufacturer:
International Resistive
HK JDW NO:
3719-OARS1R015F
Package:
Datasheet:
Description:
15mOhm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OARS1R015F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    40 ppm/°C
  • Resistance
    15mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Power Rating
    1W
  • Height
    3.05mm
  • Length
    11.18mm
  • Width
    3.18mm