  • OD1232-24MSS02A
OD1232-24MSS02A
advertisement
Manufacturer No:
OD1232-24MSS02A
HK JDW NO:
594-OD1232-24MSS02A
Datasheet:
OD1232-24MSS02A
Description:
FAN AXIAL 120X32MM 24VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
OD1232-24MSS02A
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    14~122°F -10°C~50°C
  • Series
    OD1232
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Feature
    Locked Rotor Sensor
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.280A
  • Current Rating
    280mA
  • Lifetime @ Temp
    30000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    3300 RPM
  • Bearing Type
    Sealed Sleeve
  • Air Flow
    107.0 CFM (3.00m3/min)
  • Noise
    48.0 dB
  • Voltage Range
    12V~27.8VDC
  • Static Pressure
    0.330 in H2O (82.2 Pa)