  • OD1238-48HS02A
OD1238-48HS02A
advertisement
Manufacturer No:
OD1238-48HS02A
HK JDW NO:
594-OD1238-48HS02A
Datasheet:
OD1238-48HS02A
Description:
FAN AXIAL 120X38.5MM 48VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
OD1238-48HS02A
    Select All
  • Voltage Range
    28V~56VDC
  • Static Pressure
    0.280 in H2O (69.7 Pa)
  • Width
    38.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    OD1238
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Feature
    Locked Rotor Sensor
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    158°C
  • Min Operating Temperature
    14°C
  • Power (Watts)
    4.8W
  • Voltage - Rated
    48VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.100A
  • Max Power Dissipation
    4.8W
  • Current Rating
    100mA
  • Lifetime @ Temp
    65000 Hrs @ 45°C