  • OD127-24HBXC02A
OD127-24HBXC02A
advertisement
Manufacturer No:
OD127-24HBXC02A
HK JDW NO:
594-OD127-24HBXC02A
Package:
Axial
Datasheet:
OD127-24HBXC02A
Description:
FAN AXIAL 127X38.5MM 24VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
OD127-24HBXC02A
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
  • Material - Blade
  • Operating Temperature
    -4~167°F -20°C~75°C
  • Published
    2010
  • Series
    OD127
  • Size / Dimension
    Square - 127mm Lx127mm H
  • Feature
    Auto Restart, Locked Rotor Sensor
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    167°C
  • Min Operating Temperature
    -4°C
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    1.3A
  • Current Rating
    1.3A
  • Lifetime @ Temp
    60000 Hrs @ 45°C
  • RPM
    4500 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Air Flow
    242.0 CFM (6.78m3/min)
  • Noise
    65.0 dB
  • Voltage Range
    11V~28VDC
  • Static Pressure
    0.630 in H2O (156.9 Pa)
  • Width
    38.50mm