  • OD8025-24MBIP68
OD8025-24MBIP68
advertisement
Manufacturer No:
OD8025-24MBIP68
HK JDW NO:
594-OD8025-24MBIP68
Package:
Datasheet:
OD8025-24MBIP68
Description:
24VDC 80X80X25MM IP68
Step5Bar-code shipping tag
OD8025-24MBIP68
  • RPM
    2700 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Air Flow
    32.0 CFM (0.896m3/min)
  • Noise
    28.0 dB
  • Static Pressure
    0.160 in H2O (39.8 Pa)
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    5~149°F -15°C~65°C
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Feature
    Auto Restart
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    2.4W
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.100A
  • Ingress Protection
    IP68 - Dust Tight, Waterproof
  • Lifetime @ Temp
    65000 Hrs @ 45°C