  • OD9220-12HS01A
OD9220-12HS01A
advertisement
Manufacturer No:
OD9220-12HS01A
HK JDW NO:
594-OD9220-12HS01A
Datasheet:
OD9220-12HS01A
Description:
FAN AXIAL 92X20MM 12VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
OD9220-12HS01A
  • Noise
    33.0 dB
  • Voltage Range
    8V~16VDC
  • Static Pressure
    0.130 in H2O (32.4 Pa)
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    OD9220
  • Size / Dimension
    Square - 92mm Lx92mm H
  • Feature
    Speed Sensor (Tach)
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.250A
  • Current Rating
    250mA
  • Lifetime @ Temp
    65000 Hrs @ 45°C