  • ON6815E-R58
ON6815E-R58
advertisement
Manufacturer No:
ON6815E-R58
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-ON6815E-R58
Package:
Axial
Datasheet:
ON6815E-R58
Description:
FIXED RESISTOR, 680Ohm, Carbon Film,
Quantity:
In Stock : 9475
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ON6815E-R58
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Little Rebel® ON
  • Size / Dimension
    0.217Diax0.630L 5.50mmx16.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -450ppm/°C
  • Resistance
    680Ohm
  • Composition
    Carbon Film
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Working Voltage
    500V
  • Lead Diameter
    0.81 mm
  • Rated Temperature
    70°C