  • P1170.333NLT
P1170.333NLT
advertisement
Manufacturer No:
P1170.333NLT
HK JDW NO:
664-P1170.333NLT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
P1170.333NLT
Description:
Quantity:
In Stock : 3
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
P1170.333NLT
  • Size / Dimension
    0.482Lx0.482W 12.24mmx12.24mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    Wirewound
  • Resistance
    70mOhm
  • Depth
    12.24mm
  • Current Rating
    2.6A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    70mOhm Max
  • Current
    3.4A
  • Max DC Current
    2.6A
  • Frequency - Self Resonant
    11MHz
    4848
  • DC Current
    2.6A
  • Height
    6mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C