  • P1170.823NLT
P1170.823NLT
advertisement
Manufacturer No:
P1170.823NLT
HK JDW NO:
664-P1170.823NLT
Step5Bar-code shipping tag
P1170.823NLT
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.482Lx0.482W 12.24mmx12.24mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Depth
    12.24mm
  • Current Rating
    1.7A
  • Inductance
    82μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    158mOhm Max
  • Max DC Current
    1.7A
  • Frequency - Self Resonant
    6.3MHz
  • Height
    5.9944mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm