  • P260S-S1BF3CA10K
P260S-S1BF3CA10K
advertisement
Manufacturer No:
P260S-S1BF3CA10K
Manufacturer:
TT Electronics/BI
HK JDW NO:
860-P260S-S1BF3CA10K
Package:
Datasheet:
P260S-S1BF3CA10K
Step5Bar-code shipping tag
P260S-S1BF3CA10K
  • Tolerance
    ±10%
  • Resistance
    10kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Actuator Type
    Flatted
  • Adjustment Type
    Side Adjustment
  • Taper
    Logarithmic
  • Built in Switch
    Rotary, SPDT
  • Actuator Diameter
    0.250 (6.35mm)
  • Actuator Length
    0.787 20.00mm