  • P4SMA400A
P4SMA400A
advertisement
Manufacturer No:
P4SMA400A
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-P4SMA400A
Datasheet:
P4SMA400A
Description:
TVS DIODE 342VWM 548VC DO214AC
Step5Bar-code shipping tag
P4SMA400A
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to P4SMA400A.
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Published
    2015
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Voltage - Breakdown (Min)
    380V
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    800mA
  • Clamping Voltage
    548V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    342V
  • Peak Pulse Current
    800mA
  • Reverse Standoff Voltage
    342V
  • Peak Pulse Power
    400W