  • PA16NM102MFB15
PA16NM102MFB15
advertisement
Manufacturer No:
PA16NM102MFB15
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-PA16NM102MFB15
Package:
Datasheet:
PA16NM102MFB15
Description:
Res Conductive Plastic POT 1K Ohm 20% 1/4W 1(Elec)/1(Mech)Turn 16mm (16 X 24.5mm) Solder Lug Panel Mount Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PA16NM102MFB15
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Published
    2016
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Potentiometer
  • Resistance
    1kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C